| Brand | KCNC |
|---|---|
| Model | ICR |
| Set Includes | Headset |
| Part Type | Headset |
| Headset Type | Upper Assembly |
| Compatible Bike Type | Universal |
| MPN | ICR expander |
| Material | Aluminum |
| Steerer Tube Diameter | 1-1/8 in |
| Item Diameter | 28.6mm |
| Color | Silver |
| Item Weight | 23g |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Number of Items | 1 |
Check the listing for details. KCNC ICR Bicycle Bike Inner Cable Routing Headset Fork Expander Plug Extra-Light. Color: Silver, Condition: New. Listed at 16.95 USD. KCNC designed a gap on the expander plug, so this expander plug may be the only expander plug that supports inner routing. For Integrated Cable Routing (ICR) stem use. KCNC decide to make our own.expander plug, to bring a whole new experience to you riders all over the world.