| Country of Origin | Taiwan |
|---|---|
| Brand | KCNC |
| MPN | Arm Extractor |
| Part Type | Bolts |
| For Component | Crankset |
| Compatible Bike Type | Universal |
| Color | Black |
| Item Weight | 4g |
| Item Height | 7mm |
| Item Width | 22mm |
| Item Length | 22mm |
| Set Includes | Crank bolt |
| Number of Items | 2 |
| Compatible Brand | Shimano |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | M22 |
| Material | Aluminum |
Check the listing for details. KCNC M22 Crankset Self-Extractor Puller Cap Truvativ Shimano Silver. Color: Black, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 14.98 USD. KCNC Bicycle Crank Self-Extractor. This is for a new pair of KCNC aluminium crank bolt collars. The bolts also replaces lost extractors and allows KCNC and other compatible crank arms to be removed from the spindle.