| Stem Size | 31.8x120mm |
|---|---|
| Brand | KCNC |
| Part Type | Stem |
| Set Includes | Stem |
| Stem Type | Threadless |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Clamp Diameter | 2.54mm/26mm/31.8mm |
| Steerer Tube Diameter | 1 1/8 in |
| MPN | 101846045859 |
| Compatible Bike Type | Universal |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Model | SC Wing |
| Item Weight | See Description |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. KCNC SC Wing Scandium Stem for MTB Road. Color: Black, Condition: New. Listed at 100.00 USD. ★ Material: T7451 scandium alloy. ★ Bolts: Titanium 6. ★ Extension: 50/60/70/80/90/100/110/120/130mm. ★ Rise: 5 degree.