| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1-10 |
| Power Source | Electrical |
| MPN | None |
| Suitable For | Dishwasher |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 5.1-6.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1-5 in |
| Features | Adjustable Basket |
| Unit Quantity | None |
| Finish | Matte |
| Item Width | 20.1-25 in |
| Compatible Brand | None |
| Installation | Freestanding |
| Color | Gray |
| Compatible Model | None |
| Set Includes | Rack |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 20.1-25 in |
| California Prop 65 Warning | KDTE104ESS4 KitchenAid Dishwasher Upper Adjuster Rack Kit |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Rack |
| Model | KitchenAid KDTE104ESS4 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Power | 100 W |
| Item Weight | None |
Check the listing for details. KDTE104ESS4 KitchenAid Dishwasher Upper Adjuster Rack Kit. Color: Gray, Condition: New. Listed at 28.99 USD. 【Fitment】: Compatible with Whirlpool, Kitchen-Aid, Kenmore, Maytag.(More application please refer to the following description)【Material】: The dishwasher is made of advanced new polymer materials. These parts have strict quality control standards and meet OEM standards. Strong and Durability; Reliable Performance and Long -Term Service Life.【Function】: These dishwasher replaced parts can effectively solve the problem, such as dishwasher cannot be washed correctly; the dishwasher cannot be pulled out or pushed in normally; or want to replace the new dishwasher level.【Package】: 2pcs W10546503 Dishwasher Rack Adjuster; 2pcs W10195840 Top Rack Adjuster Positioner; 2pcs W10195839 Rack Adjusters; 2pcs W10250160 Adjuster Arm Clip Lock.【Guarantee】: Any other problem about the product, please feel free to contact us. If you are not satisified with the item, please feel free to return it back and we will refund full back to you. If the item has defect, please contact us, we take all the responsibility and reissue it for free without hesitation.