| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Manual |
| Color | Blue |
| MPN | BJ210500 |
| Item Length | 36 in |
| Suitable For | Indoor |
| Brand | Blue Jay Keep Me Moving Steerable Folding Knee Scooter |
| Type | 4-Wheeled Scooter |
| Item Height | 42 in |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Model | BJ210500 |
| Age Group | Adult |
| Features | Foldable |
| Number of Wheels | 4 |
| Item Weight | 25 lb |
| Item Width | 17 in |
Check the listing for details. Keep Me Moving Steerable Folding Knee Scooter. Color: Blue, Condition: New. Listed at 308.69 USD. Keep Me Moving Steerable Folding Knee Scooter Blue Jay* Folding design * Folding * Polyurethane foam seat cushions and provides firm support * One-Click quick folding * Folds in seconds for easy transport and storage, allowing you to commute in a cab or bus and travel by plane * The front axle and center frame are designed to fold the knee walker into the most compact size possible * Handlebars height can be adjusted from from 31" - 38" * Seat height can be adjusted from 17" - 20" * Suitable for indoor and outdoor use * Weight limit: 300 lb. *