| Country of Origin | China |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | None |
| Tie Material | Polyester |
| MPN | None |
| Item Width | 1 in |
| Breaking Strength | 30 lbs |
| Unit Type | Unit |
| Item Length | 6 in |
| Working Load Limit | 30 lbs |
| End Type | Carabiner |
| Model | 05268 |
| Unit Quantity | 1 |
| End Material | Unknown |
| Brand | Keeper |
| Color | Orange |
| Type | Carrying Straps & Slings |
| UPC | 051643052680 |
Check the listing for details. Keeper, Wrap-It-Up Orange Reflective Carabiner Strap, 05268. Color: Orange, Condition: New, Made in China. Listed at 10.00 USD. Keeper, Wrap-It-Up Carabiner Strap, 05268.