| Mounting Style | Wall |
|---|---|
| Maximum Amperage | 15 AMP |
| Color | Brown |
| Current Rating | 1-15 A |
| Number of Phases | 1 |
| MPN | GF-15 |
| Item Length | 7 in |
| Orientation | Vertical |
| Suitable For | Interior |
| Brand | KELE |
| Current Type | AC |
| Type | Sub-Panel |
| Number of Knockouts | 1-5 |
| Voltage | 101-150 V |
| Item Height | 26 in |
| Model | KELE |
| Box Shape | Rectangular |
| Application | Commercial, Industrial |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. 😏 KELE 15 AMP CONTROL PANEL ASSEMBLY 120 VAC 1∅ 60 Hz GF-15. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 324.99 USD. 120 VOLT AC. We need your ZIP CODE.