| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Number of Outlets | 2 |
| Secondary Voltage Rating (DC) | NAP |
| MPN | 4CMA |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Primary Current Rating | 20 A |
| Termination Style | Screw |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Current Conversion | AC to AC |
| IP Rating | IP00 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Turns Ratio | 1:2 |
| Plug Type | IEC 60309 |
| Outlet Type | IEC 60309 |
| Nominal Current Rating | 20 A |
| Primary Voltage Rating (DC) | NAP |
| Primary Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Current Rating | 20 A |
| Conversion Function | Step-down |
| Brand | Kele |
| Color | Black |
| Mounting Style | Bracket Mount |
| Number of Phases | 1 |
| Secondary Current Rating | 20 A |
| Type | 20A Current Transducer |
Check the listing for details. Kele 4CMA 20A Current Transducer. Color: Black, Condition: Used. Listed at 39.99 USD.