| Open Door Width | Less Than 20 in |
|---|---|
| Installation | Countertop |
| Door Style | Single Door |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Brand | Kenmore |
| Type | Portable Fridge |
| Number of Shelves | 1 |
| Number of Drawers | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | Less Than 15 in |
| Bottle Capacity | Less Than 6 |
| Model | Kenmore 6 Can |
| Number of Doors | 1 |
| Features | Retro Style |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Painted |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Item Width | Less Than 10 in |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
| UPC | 190873013716 |
Check the listing for details. Kenmore 6 Can Mini Refrigerator Countertop Tiny Fridge for Skincare & Makeup. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 24.95 USD. The Kenmore 6 Can Mini Refrigerator is a compact and stylish countertop fridge designed for storing skincare and makeup products. With a single door and a retro style finish, this portable fridge is perfect for small spaces.