| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Protection Plan | No Coverage |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| MPN | DS1030 |
| Bagged/Bagless | Bagless |
| Smart Home Compatibility | None |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Kenmore |
| Runtime | 45 min |
| Filters | HEPA |
| Type | Stick, Handheld , Upright |
| Charge Time | 5 hrs |
| Capacity | 1 L |
| Energy Star | A+++ |
| Voltage | 24 V |
| Model | Kenmore DS1030 |
| Features | Battery Operated |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Smart Home Protocol | None |
| Cord Type | Cordless |
| Item Weight | 11 lb |
| Power | 43.2 W |
Check the listing for details. Kenmore DS 1030 Cordless Stick Vacuum Handheld ** Replacement Attachment *. Color: White, Condition: Open box. Listed at 11.95 USD. Kenmore DS 1030 Cordless Stick Vacuum Handheld ** Replacement Attachment * Replacement attachment part Never been used Fast and free shipping Thank you for looking