| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Pattern | Solid |
| Compatible Laptop Size | 14 in Laptop |
| Color | Black |
| MPN | KMW62340 |
| Material | Nylon |
| Item Length | 5" |
| Brand | Kensington |
| Personalize | No |
| Type | Shoulder/Messenger Bag |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12" |
| Model | 17" |
| Features | Padded |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 18" |
Check the listing for details. Kensington Contour Pro 17" - Notebook carrying case carbon part Number: K62340D. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.95 USD. This Kensington Contour Pro carrying case is designed to fit most 17-inch laptops with ease. The case is made of durable nylon material and features a solid black pattern. It also has a shoulder/messenger bag type design with partitions and padded features to protect your laptop from any damage during transportation. The case is compatible with a variety of laptop sizes, including 14-inch, 15-inch, 16-inch, and 17-inch laptops. It has a length of 5 inches, a height of 12 inches, and a width of 18 inches. The case comes with a unit quantity of 1 and is perfect for anyone looking for a reliable laptop carrying case.