| Type | Tray |
|---|---|
| Production Technique | Pottery |
| Brand | Kent Pottery |
| Color | Multicolor |
| Theme | Animals |
| Material | Melamine |
| Item Length | 8" |
| Item Width | 5.5" |
| Item Weight | 3.6 oz |
Check the listing for details. Kent Pottery "Terrific Terrier" Melamine Tray. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 5.00 USD. An adorable small plastic tray that celebrates the joy of terriers. "Terrific terrier, lots of fun" and "Scruffy dog, licky tongue". Designed by Kent Pottery.