| Color | Black |
|---|---|
| Year Manufactured | 1991-1993 |
| MPN | GE-850 |
| Compatible Product | Cable |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Depth | 35 cm (13.8 in) |
| Number of Outputs | 2 |
| California Prop 65 Warning | This product may contain chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm, due to components such as plastic housings, circuit boards, batteries, or soldering materials. |
| Brand | Kenwood |
| Type | Equalizer |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | Stereo L/R RCA |
| Number of Channels | 2 |
| Manufacturer Warranty | None |
| Number of Inputs | 2 |
| Model | GE-850 |
| Features | Graphic equalizer |
| Height | 11 cm (4.3 in) |
| Unit Quantity | 1 |
| Width | 36 cm (14.2 in) |
| Power | 20 W |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. Kenwood GE-850 Stereo Graphic Equalizer Working Confirmed. Color: Black, Width: 36 cm (14.2 in), Condition: Used, Made in Japan. Listed at 271.99 USD.