| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | Does not apply |
| Brand | Kenwood |
| Playable Media Format | CD |
| Color | Silver |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Type | MiniDisc Recorder |
| Generation | 1st Generation |
| Item Height | 126 mm |
| Model | Kenwood R-K700 |
| Features | Hi-Fi |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Weight | 6.1 kg |
| Item Width | 270 mm |
Check the listing for details. KENWOOD R-K700 CD MD TUNER component. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 127.90 USD. Description ■Condition Operation has been checked. ■Accessories Nothing in particular. PaymentWe will ship the item 10 business days after your payment clears. Shipping with tracking number.In addition, depending on the shipping location, additional fees may be required for the remote location. In that case, we will charge you after the purchase. International Buyers - Please Note: Import duties, taxes, and charges are not included in the item price or shipping cost. These charges are the buyer's responsibility. Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding or buying. Provided by HARU