| Size | 24" × 17" |
|---|---|
| Type | Bath Mat |
| Color | Multicolor |
| Material | Microfiber|Memory Foam |
| Brand | Doggylips |
| Set Includes | Bath Mat |
| Room | Bathroom |
| Number of Items in Set | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Features | Anti-Slip|Memory Foam |
| Care Instructions | Machine Wash |
| Department | Adults |
| Item Width | 24 in |
| Country/Region of Manufacture | USA and Imported |
| Item Length | 17 in |
| Product Line | Bathroom Rug Mat |
| MPN | 23.43 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Kerry Blue Terrier Artistic Bathroom Rug Mat. Color: Multicolor, Condition: New with tags. Listed at 23.43 USD. Step into your bathroom and be greeted by the delightful charm of the Kerry Blue Terrier Artistic Bathroom Rug Mat. The charming binding finish adds an elegant touch, while the anti-slip backing ensures safety in every step.