| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Kershaw |
| Blade Finish | Bead-blasted finish |
| Blade Length | 1.7" |
| MPN | 8710 |
| Blade Material | 8Cr13MoV |
| Type | Pocket Knife |
| Blade Style | Drop Point |
| Blade Thickness | 0.106" |
| Closed Lenth | 3.8" |
| Color | Blue |
| Country Of Origin | China |
| Handle Material | Stainless steel |
| Handle Thickness | 0.34" |
| Overall Length | 5.5" |
| UPC | 087171054063 |
Check the listing for details. Kershaw Antic Drop Point Framelock Folding Pocket Knife - 8710. Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 26.13 USD.