| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Item Length | 57.8" |
| Number of Shelves | 1 |
| Unit Type | gal |
| Care Instructions | Easy Care |
| Capacity | 230gal |
| Item Height | 33.8" |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Features | Lockable |
| Unit Quantity | 2 |
| Finish | Smooth |
| Item Width | 32.7" |
| Pattern | Solid |
| Color | Brown |
| Material | Plastic |
| Brand | Keter |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Storage Deck Box |
| Weight Capacity | 230 gal |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Garden |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keter 230 Gal. XXL Deck Box, Brown. Color: Brown, Condition: New, Made in United States. Listed at 252.99 USD. Keter 230 Gal. XXL Deck Box, Brown. About Keter. Why Select the Keter 230-Gallon Deck Box?. This garden storage or deck storage box is ideal for your outdoor living space. The Keter 230 gallon XXL storage box will also help keep your garden, patio or pool area clutter-free.