| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Suitable For | Tools |
| Number of Shelves | 1 |
| Unit Type | gal |
| Care Instructions | Easy Care |
| Item Height | 32.8 in |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Smooth |
| Item Width | 54.6 in |
| Color | White |
| Item Diameter | 17.5 in |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | Keter |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Storage Deck Box |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Garden |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keter 230 Gal. XXL Deck Box fast shipping. Color: White, Condition: New, Made in United States. Listed at 588.00 USD. Premium XXL Outdoor Storage Deck Box – 230 Gallon Capacity. Elegant wood-look texture enhances any patio, garden, or poolside setup. Primary Use Garden, Patio, Deck Storage. Upgrade your outdoor organization with thisheavy-duty, eco-friendly XXL deck box.