| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Item Length | 45.9 in |
| Suitable For | Cushions, Tools |
| Number of Shelves | 1 |
| Unit Type | gal |
| Care Instructions | Easy Care |
| Capacity | 51 to 100 Gallons |
| Item Height | 22.4 in |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Features | Lockable, Rust Resistant, Built-in Handles, UV Resistant, Fade Resistant, Built-in Seating |
| Finish | Smooth |
| Item Width | 17.6 in |
| Color | Graphite |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 17.6 in |
| Brand | Keter |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Storage Deck Box |
| Model | 243531 |
| Theme | Garden |
| Item Weight | 15.65 lb |
| Country of Origin | Israel |
Check the listing for details. Keter Marvel Plus 71 Gallon Resin Deck Box Graphite Outdoor Patio Storage. Color: Graphite, Condition: New, Made in Israel. Listed at 83.99 USD. From flower planters to deck cushions, the Arden storage box holds it all. You can also place it indoors at the foot of the bed or in a room to hold extra bedding, and seasonal clothing. H. Large storage capacity can hold up to 71 Gallons.