| Accuracy | ± 1°C |
|---|---|
| Accuracy (Relative Humidity) | ± 2% |
| Brand | ketotek |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Output Type | Digital |
| Sensor Function | Humidity Sensor |
| Termination Type | Cable |
| Max Output | 10A |
| Moisture range | 0%~99%RH |
| Humidity control precision | 0.1% RH |
| Load Power | 110-220V |
Check the listing for details. KetoTek Hygrostat Humidity Controller Switch Hygrometer 0~99%RH 110-220V Sensor. Condition: New. Listed at 19.99 USD.