| Number of Items in Set | 4 |
|---|---|
| Recommended Uses For Product | Weight Training, Coordination |
| Color | Black |
| Item Diameter | Kettlebell Set |
| Upc | 810180855129 |
| Material | Vinyl, HDPE, cement |
| Set Includes | 5lb kettlebell |
| Item Length | Kettlebell Set |
| Special Features | Rust Resistant, Wide Handle |
| Brand | Unbranded |
| Type | Kettlebells |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | lb |
| Item Height | Kettlebell Set |
| Personalized | No |
| Style | 50lb Set Of 4 5/10/15/20lb |
| Features | Ergonomic Handle, rust resistant, wide handle, flat bottom |
| Unit Quantity | 50 |
| Sport/Activity | Weight Lifting, Gym & Training |
| Item Weight | 50 lb |
| Item Width | Kettlebell Set |
| Special Feature | Rust Resistant, Wide Handle |
Check the listing for details. Kettlebell Sets Piece Strength Training KettleBells Weight Set. Color: Black, Condition: New. Listed at 94.76 USD. This comprehensive collection provides you with a range of weights, allowing you to progressively challenge yourself and hit every muscle group effectively. Why Choose Our Kettlebell Set?. Features: Ergonomic Handle,rust resistant,wide handle,flat bottom Set Includes: 5lb kettlebell Item Weight: 50 lb Type: Kettlebells.