| Model | Digital |
|---|---|
| UPC | 0611247368497 |
| Water Tank Capacity | 1.4 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| MPN | K20200 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 4 in |
| Bar Pressure | 12 bar |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 3.5 oz |
| Brand | Keurig |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean, Saeco |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Item Height | 16 in |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino, Mocha, Latte Macchiato |
| Features | Auto Shut-off, Water Tank, Removable Water Tank, Display |
| Cable Length | 36 in |
| Finish | Matte |
| Item Weight | 8.8 lbs |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Keurig 2.0 Single Serve Coffee Maker Model K2.0-200 Black, Read Description. Color: Black, Condition: Used. Listed at 30.00 USD. This Keurig fully functions like it should with no issues. The only thing wrong with is at the top of the reservoir tank the tank and the lid is a little bit distorted from getting put in the dishwasher, the lid still fits onto the reservoir. It’s just a little snug, there’s no issue with the bottom of the reservoir fitting into the machine and it dispenses the water fine, there is no distortion anywhere in the bottom of the reservoir, the reservoir fully functions as it should along with the machine fully functions as it should.