| Water Tank Capacity | 2.34 qt. |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | K-Elite K90 |
| Control Panel | Digital |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 13 in |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Hot Milk, Latte Macchiato, Mocha |
| Features | Water Filter |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 10 in |
| Color | Silver |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 14 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | Pod |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee Maker |
| Model | K-Elite K90 |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Weight | 8.8 lbs |
| Power | 1470 W |
Check the listing for details. Keurig K-Elite K90 Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker Brushed Silver. Color: Silver, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 69.99 USD.