| UPC | 0313024153158 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 75 oz |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Brushed Gold |
| MPN | 5000331196 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 12.7 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee Maker |
| Item Height | 13.1 in |
| Model | 5000331196 |
| Type of Coffee Made | Brews Coffee, Tea, Hot Cocoa, Specialty, and Iced Beverages. |
| Features | Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Iced Setting, Quiet Brew Technology, Compatible with the My K-Cup Universal Reusable Coffee Filter, Hot Water Ondemand, Strong Brew, Brews K-Cup Pods in under a Minute, Brewer Maintenance Reminder, Brews Multiple Cup Sizes, Simple Button Controls |
| Item Width | 9.9 in |
| Item Weight | 8.0 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Elite Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker with Iced Coffee Setting -. Color: Brushed Gold, Condition: New. Listed at 155.99 USD. Its premium finish will surely be a classy addition to your kitchen. The coffee maker features 5 brew sizes. So you can go ahead and choose from a list of options from coffee, hot cocoa, tea, and iced beverage.