| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | K-Express |
| Control Panel | Digital |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12.6 in |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino |
| Features | Auto Shut-off, Energy Saving Mode, Pause-and-Serve, Removable Drip Tray |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 5.1 in |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 12.8 in |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | K-Express |
| Country of Origin | Malaysia |
| Power | 1400 W |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Keurig K-Express Single Serve Coffee Maker Strong Brew K-Cup 3 Sizes 8-12oz. Color: Black, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 18.00 USD. Only used briefly in clean home. Cleaned thoroughly, works as new.