| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | K-Express |
| Item Depth | 12.8 in |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 12.6 in |
| Model | Keurig K-Express |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Cappuccino |
| Features | Auto Shut-off, Removable Drip Tray, Water Tank |
| Components Included | Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 5.1 in |
| UPC | 0611247389119 |
Check the listing for details. Keurig K-Express Single Serve Coffee Maker with Strong Brew Option (Black). Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 60.00 USD.