| Stove Type Compatibility | Induction |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Bar Pressure | Less than 5 bar |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Capsule Coffee Machine |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 12.000 |
| Voltage | 220 V |
| Model | Keurig-94469587 |
| Style | Coffee Makers |
| Type of Coffee Made | Espresso, Mocha |
| Features | Removable Drip Tray, Lightweight |
| Finish | Matte |
| Item Width | 11.000 |
| Country of Origin | United States - US |
| Power | 1000 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 611247405772 |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Mate Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker Black - New Opened Box. Color: Black, Condition: New other (see details), Made in United States - US. Listed at 55.00 USD. Don’t let its size fool you - this modern, sleekly designed brewer is a one-cup coffee maker that brews the perfect tasting cup. Just plug it in, and you’ll have the convenience and coffee quality you love about Keurig brewers.