| Water Tank Capacity | 0.3 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 11.3 in |
| Bean/Coffee Capacity | 6-12 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 12 in |
| Model | K-Mini |
| Features | Auto Shut-off, Built-in Water Filter, Cord Storage, Lightweight, Removable Drip Tray |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Item Weight | 4.0 lbs |
Check the listing for details. KEURIG K-Mini single serve, one cup reservoir coffee maker. Color: Black, Condition: Used. Listed at 45.00 USD. It's a mini brewer less than 5" wide and can be concealed anywhere, at a desk on your counters etc. Has a water reservoir up to 12OZ for brewing and the tray can be removed to accommodate a thermal flask etc.