| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Item Length | 11.4 in |
| Mounting | Wall Mounted |
| Brand | Unbranded |
| Type | Key Hook |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 0.6 in |
| Style | Modern |
| Features | Hanging, Easy Installation, Sturdy and Stylish, rust_resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.9 in |
| Item Weight | 11 Pounds |
Check the listing for details. Key Holder Wall Mounted Key Hooks Organizer Key Hanger Rack for Home, Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 19.45 USD. Sturdy and Stylish: Key hanger is flat-stamped steel with a special process, long-lasting rustproof and sturdy. The black cast steel look goes with nearly any decor, super cute. Good Size for Small Things Storage: The 11" or so width and 8 hooks are enough to hold all of your keys, belts, headphones, sunglasses and so on.