| Country of Origin | United Kingdom |
|---|---|
| Subject Area | Language Study |
| Publication Name | Learn Spelling |
| Publisher | Flame Tree Publishing |
| Subject | General Knowledge, Education, Spelling |
| Series | Learn |
| Publication Year | 2003 |
| Type | Study Guide |
| Format | Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 294mm |
| Author | Camilla de la Bedoyere |
| Level | Key Stage 2 |
| Item Width | 210mm |
| Item Weight | 153g |
| Number of Pages | 48 Pages |
Check the listing for details. Key Stage 2 Learn Spelling ( Ideal For Ages 7- 8 ) Home Learning Support. Condition: Like New, Made in United Kingdom. Listed at 4.62 USD. Written by teachers and education experts, in association with NAPE, the National Association for Primary Education. The book has never been used, was put in storage and forgotten about. Consequently like new.