| Country of Origin | United Kingdom |
|---|---|
| Features | Illustrated, Second Edition |
| Level | Key Stage 3 |
| Format | Paperback |
| Item Width | 21 cm |
| Series | Second Edition |
| Number of Pages | 76 |
| Unit Type | kg |
| Item Length | 30 cm |
| Item Height | 0.9 cm |
| Subject | English Studies |
| Personalised | No |
| Educational Level | Key Stage 3 |
| Language | English |
| Publication Year | 2005 |
| Publication Name | CGP |
| Item Weight | 0.5 kg |
| Subject Area | English |
| Author | CGP |
| Unit Quantity | 1 |
| Publisher | CGP |
| Type | Workbook |
Check the listing for details. Key Stage Three English CGP. The Scary Bits. Condition: Good, Made in United Kingdom. Listed at 4.71 USD. Key Stage Three English CGP. The Scary Bits. In good condition, but might have pencil marking in some pages. Great for practicing English. Each page has colourful illustrations.