| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Mounting | Fit .75" 19mm hole, .63" 16mm flat to flat |
| Max. panel thickness | 1/4 inch 6.3mm |
| Size | 1.36" 34.5mm total length w/o wire |
| Electric Rating | 125V 4A, 250V 2A |
| Type | Replacement Key switch |
| Model | Fit Amigo,Go-Go and Pride Mobility Scooters |
| MPN | S Series |
| Brand | JD |
Check the listing for details. Key Switch With 2 Keys Replace Amigo,Go-Go and Pride Mobility Scooters Keyswitch. Condition: New. Listed at 12.50 USD. This universal switch replace original Amigo,Go-Go and Pride Mobility Scooters switches. It comes with 2 keys. 4" wire leads is optional. Keys are all alike with 606 key code. Features:3 solder pin terminals2 positions, Off at 12 o'clock, On at 3 o'clock Key can only be pulled out from Off position1.36" total length without wireFit .75"/19mm mounting hole, .63"/16mm flat to flat cutout. Can be use as either normally open or normally closed switch (send us message if you need wire lead as normally closed switch)