| Specification | Long White |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Basin Waste |
| Material | Silicone |
| Mounting | Freestanding |
| Room | Kitchen |
| Suitable For | Kitchen Sink |
| Assembly Required | No |
| Shape | Rectangle |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Splash Prevention, Easy Clean, Suction Cup Base |
| Items Included | 1 Splash Guard |
| Number in Pack | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.8 in |
| Item Length | 19.7 in |
| Item Width | 1.8 in |
| Color | Silver |
Check the listing for details. Kitchen Sink Silicone Splash Guard with Strong Suction Cups for Modern Design. Color: Silver, Condition: New. Listed at 12.85 USD. Keep your kitchen dry and clean with this premium sink splash-guard. 1 Kitchen Sink Splash-Guard. ▲ Made from stain-resistant platinum silicone for long-lasting durability. Material: Platinum Silicone.