| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Kitchen Sink |
| Room | Kitchen |
| Mounting | Topmount, Undermount, Flushmount |
| Material | 304 Stainless Steel, Solid Wood, ABS |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Assembly Required | Yes |
| Faucet 360° Rotatable | Yes |
| Faucet Spraying Modes | Stream Mode, Spray Mode, Sweep Mode |
| Inner Wall Thickness | 0.8mm/0.03in |
| Panel Thickness | 3mm/0.12in |
| Product Size | 60*45*22cm/23.62*17.72*8.66in |
Check the listing for details. Kitchen Sink Stainless Steel Multifunctional Rectangular Sink w/ Pull-out Faucet. Color: Black, Condition: New. Listed at 151.30 USD. Specifications Material: 304 Stainless Steel, Solid Wood, ABS Process: Nano Coating Color: Black Assembly Required: Yes Faucet 360° Rotatable: Yes Shape: Rectangular Faucet Spraying Modes: Stream Mode, Spray Mode, Sweep Mode Mounting Type: Topmount, Undermount, Flushmount Style: Modern Inner Wall Thickness: 0.8mm/0.03in Panel Thickness: 3mm/0.12in Gross Weight: 8kg/17.64lbs Net Weight: 7.6kg/16.76lbs Product Size: 60*45*22cm/23.62*17.72*8.66in Package Size: 64*49*24cm/25.2*19.29*9.45in Package Included 1* Multifunctional Kitchen Sink 1* Knife Holder 1* Pull-out Faucet 1* Basin 1* Chopping Board 1* Soap Dispenser All Accessories for Assembly.