| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Item Height | 60cm |
| Item Length | 36.5cm |
| Item Width | 36.5cm |
| Type | Storage Basket |
| Material | pp |
| Mounting | Free Standing |
| Features | With Wheels, Adjustable Height, Disassembled, Rotatable |
| Item Weight | 2.3kg |
| Color | White |
| Each Basket Height | 13cm/5.11in |
Check the listing for details. Kitchen Storage Cart Rotating Basket Rack Vegetable Fruit Holder 3 Layer Shelves. Color: White, Condition: New. Listed at 38.88 USD. Specifications Color: White Shape: Round Style: Modern Material: PP Process: Injection Molding Number of Baskets: 3 Number of Wheels: 5 (Two with Brakes) Assembly Required: Yes Mount Type: Freestanding Each Basket Height: 13cm/5.11in Product Size(D*H): 36.5*60cm/14.37*23.62in Package Size: 38*38*20cm/14.96*14.96*7.87in Gross Weight: 2.8kg/6.17lbs Net Weight: 2.3kg/5.07lbs Package Included 1* Rotating Storage Rack 5* Wheels All Accessories for Installation.