| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Color | Red |
| Item Diameter | 6 in |
| Material | Ceramic |
| Set Includes | Baking Dish |
| Item Length | 12 in |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Baking Dish |
| Capacity | Various |
| Item Height | 3 in |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. KitchenAid 1 Quart Loaf Pan Bread Casserole Dish Ceramic Stoneware Maroon Handle. Color: Red, Condition: Used. Listed at 11.99 USD. In like new condition.