| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Manufacturer Color | Grey |
| Color | Gray |
| Type of Oven | Electric |
| Material | Steel |
| Item Length | 17.5" |
| Item Depth | 1" |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Baking Tray |
| Item Height | 1" |
| Exterior Color | Grey |
| Features | Easy Clean |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 10.75" |
Check the listing for details. KitchenAid 17” X 10.5" Nonstick Cookie Baking Sheet Slide-off Slanted. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 13.00 USD. Used. Still in great shape. Some historical "shadowing" of previously baked goods. Some very minor scuffs are visible, but of no consequence to its purpose, especially if you're like me and bake on parchment. Below is my usual Listings statement for those who like to read a lot, or want to know what to expect from me: Smoke/Pet free home. I only ship to Continental USA Addresses usually via USPS. Sorry for the USPS' bloated rates nowadays. Not my fault!!! Some larger or heavier packages might ship via FedEx. Shippers calculate rate from my East Coast home address to yours. I also return excess shipping $$$ (generally what's over a dollar) you might have paid in case efficient packaging or dynamics that affect postage changes. I don't profit from calculated postage. Please inspect pictures and ask questions if needed or for additional pictures. I'M NOT AN eBUSINESS. I treat everything I sell and its Buyer as if it were me. Meaning, I intend to treat you as I would want to be treated!!! And, as soon as you pay for it, it becomes your personal property that I'm responsible for how I treat it, so I try to do what's right. And in most all cases, I provide photos of the package you're to receive while I'm at the P.O. I don't/can't do returns or refunds because I'm trying to adhere to my wife's wishes to downsize as we get older, not to bring things back here, so please please ask before committing. Yet another reason I try to conduct these transactions properly. Please consider looking at my other listings for more things. I have much more to list as I get to them, only scratched the surface. I can combine for your savings when combining makes sense and hopefully doesn't affect rates too much. We can work with each other on that. YOUR ADDITIONAL SAVINGS COME FROM BUNDLING WITH OTHER ITEMS. Thank you for your time reading all this stuff.