| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Components Included | Blender Stick |
| Power Source | Electric |
| MPN | KHB2351CU |
| Food Compatibility | Vegetables |
| Number of Speeds | 3 |
| Capacity | 3 Cups |
| Item Height | 15.8 in |
| Item Width | 2.31 in |
| Color | Silver |
| Brand | KitchenAid |
| Number of Settings/Programs | 3 |
| Appliance Capabilities | Whip |
| Features | Portable |
| Material | Stainless Steel |
| Appliance Uses | Soup |
| Type | Handheld Blender Set |
| Model | KHB2351CU |
| Power | 250 W |
| Item Weight | 2lbs |
| MPN | KHB2351CU |
Check the listing for details. KitchenAid 3-Speed Immersion Hand Blender KHB2351cu Silver blend chop. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. The 3-Speed Hand Blender let's you blend, crush, chop, puree and whisk. Simply choose the appropriate speed for your ingredients. The chopper attachment is great for processing harder cheeses, nuts and creating graham cracker crusts. The included whisk attachment whips creams and egg whites to fluffy peaks.