| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | FGA |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Meat Grinder |
| Item Height | 7-1/2 in |
| Voltage | 110 V |
| Model | KitchenAid fga |
| Features | Easy Clean |
| Number of Blades | 1 |
| Components Included | Grinder, Mixer, Stand |
| Finish | Glossy |
| Power | From Stand Mixer |
| Item Weight | 1 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 0050946756578 |
Check the listing for details. KitchenAid FGA Food Grinder Attachment. Color: White, Condition: Open box. Listed at 24.95 USD. NEW....OPEN BOX