| Country of Origin | China |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Chop, Grind, Meat, Slice, Vegetables |
| Power Source | Electric |
| EC Range | A - G |
| Color | White |
| MPN | KFP600WH |
| Material | ABS Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Item Depth | 10 in |
| Appliance Uses | Meat |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Energy Star | A |
| Capacity | 11 cup |
| Voltage | 120 V |
| Model | KitchenAid KFP600 |
| Cable Length | 60 in |
| Number of Blades | 1 |
| Unit Quantity | 2 feet |
| Components Included | Motor Base |
| Number of Items | 1 |
| Power | 600 W |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. KitchenAid Food Processor KFP600 White Motor Base Foot Only KFP600 Replacement. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 8.49 USD.