| Appliance Capabilities | Blend, Liquefy, Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Manufacturer Color | Black |
| Bundle Description | Motor Unit & Mixing Unit |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | KHB1231OB |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Frozen Drink, Sauce, Smoothie, Soup, Puree |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Handheld Blender |
| Capacity | Immersion |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 15.5 in |
| Model | other |
| Features | Adjustable, Easy Clean, Handheld, Lightweight, Multipurpose, Portable, Speed Setting |
| Cable Length | 62 in |
| Components Included | Blender |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 2.5” |
| Item Weight | 1 lbs 14 oz |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. KitchenAid Immersion Hand Held Blender Black Model KHB1231OB- Tested Working. Color: Black, Condition: Used. Listed at 25.00 USD. Made with stainless steel material, this handheld blender features 2 speeds and is designed for easy cleaning.