| Number of Cups | 28 oz |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Silver |
| Brewing Time | 1 min |
| MPN | KCM4212SX |
| Material | Stainless Steel |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 7 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Coffee Maker |
| Capacity | 28 oz |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 7 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | KCM4212SX |
| Type of Coffee Made | Cold Brew |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Permanent Filter |
| Finish | Copper |
| Item Weight | 5.5 lbs. |
| Item Width | 7 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. KitchenAid KCM4212SX Cold Brew Coffee Maker 28 oz. Great Condition. Color: Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 39.95 USD. Tested & works Excellent condition