| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Sauce, Smoothie, Soup |
| Number of Speeds | 9 |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Handheld Blender |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Item Height | 16 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | khb1ooer1 |
| Features | Easy Clean, Handheld |
| Components Included | Blender Stick |
| Item Width | NA |
| Item Weight | 2.9 lbs |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | Variable |
Check the listing for details. KitchenAid KHB100ER1 Immersion Blender, Variable 9 Speed Control.. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.99 USD.