| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number in Pack | 3 |
| Size | 1" |
| Power Source | Electric |
| MPN | KHM512BM |
| Food Compatibility | Fruit |
| Number of Speeds | 5 |
| Capacity | 2 |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 3.5in. |
| Color | Black |
| Brand | KitchenAid |
| Number of Settings/Programs | 5 |
| Appliance Capabilities | Blend |
| Features | Handheld |
| Number of Items | 1 |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Puree |
| Type | Handheld Mixer |
| Model | KHM512BM |
| Power | 145W |
| Item Weight | 2lbs. |
Check the listing for details. KitchenAid KHM512BM 5 Speed Hand Mixer, Black Matte. Color: Black, Condition: New. Listed at 89.87 USD. Compact, lightweight and great for your everyday mixing needs. This hand mixer features 5 speeds, 2 stainless steel Turbo beater accessories and the power and control to mix up your favorite cookie dough, mash potatoes and so much more.