| Appliance Capabilities | Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Red |
| MPN | KSM150PSER |
| Material | Stainless Steel |
| Appliance Uses | Dough |
| Item Depth | 11-20 in |
| Number of Speeds | 10 |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Standalone Mixer |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 0-20 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | KSM150PSER |
| Features | Button Controls |
| Finish | Glossy |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 26 lbs |
| Power | 300-599 W |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 10 |
Check the listing for details. Kitchenaid KSM150PSER ARTISAN Mixer. Color: Red, Condition: Used, Made in United States. Listed at 160.00 USD. Kitchenaid KSM150PSER ARTISAN Mixer - includes whisk and stir attachments.