| Appliance Capabilities | Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | KV25G0XSL |
| Material | Stainless Steel |
| Appliance Uses | Dough |
| Number of Speeds | 10 |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Standalone Mixer |
| Capacity | 5 qt |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 17 in |
| Model | KitchenAid 5 Plus Series |
| Components Included | Mixer |
| Finish | Glossy |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Power | 500 W |
| Number of Settings/Programs | 10 |
Check the listing for details. KitchenAid Professional 5 Plus Series Mixer, Empire Red, base only - Tested. Color: Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 108.75 USD. KitchenAid Professional 5 Plus Series Mixer, Empire Red, base only - Tested . Condition is Used. Shipped with Economy Shipping.