| Number of Items in Set | Two-Piece |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Gray |
| Item Diameter | 12 in |
| Type of Oven | Electric, Gas, Induction |
| Set Includes | Roasting Tray, Floating Rack |
| Item Length | 17.5 in |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Roasting Tray |
| Heat Resistance | 450°F |
| Care Instructions | It is safe to use metal utensils on this surface |
| Item Height | 17.5 in |
| Model | KitchenAid Roaster With Floating Rack Cook's Series |
| Features | Dishwasher Safe, Easy Clean, Non-Stick, Oven Safe |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. KitchenAid Roaster Pan With Rack Non Stick 17"X13". Color: Gray, Condition: New other (see details), Made in China. Listed at 49.97 USD. New in open box - please see photos