| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Components Included | Mixer |
| Power Source | Electric |
| MPN | KHM512GT |
| Number of Speeds | 5 |
| Item Height | 6 in |
| Color | Gray |
| Brand | KitchenAid |
| Number of Settings/Programs | 5 |
| Appliance Capabilities | Beat |
| Voltage | 120 V |
| Cable Length | 5 in |
| Features | Handheld |
| Number of Items | 1 |
| Material | Stainless Steel |
| Appliance Uses | Bake,Dough |
| Type | Handheld Mixer |
| Model | KHM512GT |
| Power | 200 W |
| Item Weight | 3 lbs |
Check the listing for details. KitchenAid RRKHM5GT 5 Speed Handheld Hand Mixer, Tempest Grey. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 49.87 USD. 5 speeds to mix ingredients from a slow stir to a high whipLockable swivel cord on either side to approach ingredients from any angleBeater Ejector button to easily remove accessory with the single-handed press of a buttonSs Turbo beater accessories to thoroughly mix ingredients. Dishwasher safe.