| Appliance Capabilities | Beat, Blend, Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Sauce, Soup |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Handheld Blender |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 15 1/2 in |
| Model | 1231cu |
| Features | Easy Clean, Handheld, Multipurpose, Portable |
| Components Included | Blender |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2lbs |
| Item Width | 2 in |
| Power | 250 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. KitchenAid Stick Blender Silver Black Blender Mixer Tested, Works great. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 25.00 USD. The KitchenAid Stick Blender in Silver Black is a versatile appliance with capabilities to whip, blend, and beat. Easy to clean and portable, this KitchenAid blender is a convenient and multipurpose addition to any kitchen.