| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Color | mint green |
| Material | vitrified stoneware |
| Set Includes | Baking Dish |
| MPN | 9184 |
| Item Length | 9 in |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | KitchenAid |
| Type | Baking Dish |
| Capacity | 1.5 L |
| Item Height | 2.25 in |
| Model | KitchenAid Vitrified |
| Features | Microwaveable |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. KitchenAid Vitrified Stoneware Baking Dish 1.5qt Mint Green. Color: mint green, Condition: Used. Listed at 27.50 USD. Preowned in good condition. KitchenAid mint green Vitrified Stoneware Baking Dish 1.5qt 6x9x2.25 in. Oven, freezer,and microwave safe. Dishwasher safe. Please see images for condition